Etický kodex astrologa

Etický kodex astrologa

Cílem astrologa je pomoci klientovi, dát mu naději, povzbudit ho a především ukázat mu cestu životem. Aby byla opravdu pomoc klientovi prospěšná, je nutné posilovat vzájemnou důvěru mezi klientem a astrologem. Z těchto důvodů vznikl Etický kodex astrologa, který je ve svých principech aplikován na všechny služby poskytované poradnou Hvězda.

Datum smrti. Astrolog nikdy za žádných okolností ani na základě klientova nátlaku nehovoří o době smrti. I velmi silný jedinec se po takové informaci může zhroutit. Přinejmenším bude o takto udaném datu přemýšlet, čímž vydá patřičnou energii směřující k uskutečnění takového proroctví.

I. Závažné nebo smrtelné choroby. Pokud něco takového najdeme, upozorňujeme klienta pouze náznakem. V případě, že se jedná o emocionálně nevyrovnanou bytost, raději se vyhneme i náznaku. Zásadně hovoříme pozitivně a vždy navrhneme způsob řešení eventuálně dlouhodobě pozitivní vývoj.

II. Dobré vlastnosti. Vždy ctíme zásadu, že je třeba vidět v první řadě dobré vlastnosti.

III. Kritika – kritizujeme vždy pouze nepřímo.

IV. Životní cíl. Jasně vysvětlíme hlavní životní cíl neboli práci na životní cestě (uzlová osa).

V. Přehledně popíšeme co teď a co potom.

VI. Při výkladu radixu smí být přítomen pouze klient. Pouze na přímé vyžádání klienta je možno hovořit před rodiči a nebo partnerem. Je třeba upozornit, že se možná při výkladu dotkneme věcí, o něž se klient nechce s nikým dělit.

VII. Pokud objevíme možnost onemocnění či úrazu, upozorníme klienta opět nepřímo. Tj. doporučíme zklidnění, snížení aktivit a zvýšenou pozornost pak věnujeme přímo oblasti, jíž se daný problém dotýká.

VIII. Zdůrazňujeme možnost svobodné volby v rámci daných možností. Pamatujme, že horoskop je průvodcem na cestě životem, naznačuje křižovatky úskalí, ale rozhodně není fatální a nezměnitelný.

IX. Každý problém má řešení.

X. Výjimku tvoří prokletí tj. neexistuje správné řešení. Jsou jen špatná a méně špatně.

XI. Poradenství je poskytováno v zájmu klienta a všechny informace, které jsou v rámci poradenství sdíleny, jsou považovány za důvěrné. Výjimku tvoří pouze stav ohrožující život klienta nebo poradce, případně situace, kdy klient zmocní poradce k poskytnutí informace. Přiměřeně je tato zásada aplikována i zákonných zástupců.

Výše uvedený astrologický kodex byl sepsán Eliškou Landovskou v roce 1998. V témže roce byl prohlášen za závazný dokument pro poskytování služeb Astrologické poradny a školy Hvězda. V duchu zásad definovaných tímto kodexem jsou vedeny i kurzy pořádané Astrologickou školou Hvězda. Kodex je používán i pro poskytování numerologických služeb.

Zdroj: astrohvezda.czPříspěvek byl publikován v rubrice Etický kodex. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Etický kodex astrologa

  1. Existuje i jiný etický kodex astrologů. Jmenuje se Etické zásady humanistického astrologa – astrosymbologa. Naleznete je např. na
    http://www.rezonance.cz/wp/astrologicka-poradna/eticke-zasady-astrologa-eticky-kodex/

    nebo na
    http://www.transformotor.cz/wp/eticke-zasady/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..